STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: TRUDNE SŁOWA. ROZWAŻANIA NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Trudne słowa. Rozważania na XXI Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Bez większego trudu przyjmujemy słowa pochwały, komplementy, które podnoszą nas na duchu i dają radość z tego, że ktoś docenił naszą pracę. Dużo trudniej, gdy słyszymy słowa krytyki, niezadowolenia. Są też tematy, które powodują różne reakcje wśród odbiorców. Mówi się nawet, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Jednak jest czasami tak, że nie do końca przyjmujemy argumenty, ale, że bardziej liczymy się z osobą, która ma dar przekonywania.

W dzisiejszej Ewangelii, tak po ludzku, Jezusowi musi być przykro. Tak się starał, aby wyjaśnić, na czym polega pokarm z nieba. Tyle tłumaczył, że trzeba spożywać Jego Ciało, aby mieć życie wieczne i na zakończenie słyszy: „Trudna jest ta mowa”. Dopóki korzystali, chętnie przychodzili do Jezusa, a gdy postawił wymagania, gdy zaczął ustalać pewne zasady, entuzjazm u wielu osłabł.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska