STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: TRWAŁOŚĆ MAŁŻEŃSTWA. ROZWAŻANIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Trwałość małżeństwa. Rozważanie na XXVII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Podpisując umowy szukamy najlepszych dla nas ofert dostępnych na ten moment. Jednym z ważnych punktów jest długość zobowiązania. Zazwyczaj wybieramy te na krótki okres, bo liczymy, że pod koniec trwania umowy dostaniemy korzystniejsze warunki. Czy to myślenie nie ma czasem przełożenia na sakrament małżeństwa?

Jak w każdą niedzielę przychodzimy do Jezusa. Szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące trwałości związku małżeńskiego: jak żyć z mężem, który nadużywa alkoholu i staje się po nim agresywny? Co zrobić, gdy w małżeństwie przestajemy się rozumieć i więcej jest kłótni niż spokojnych chwil?

Jezus odwołuje się w swojej odpowiedzi do początku stworzenia, do Bożego zamysłu, który stworzył mężczyznę i kobietę, aby złączywszy się w małżeństwie stanowili jedno ciało, nierozerwalne do śmierci.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

ZOBACZ TAKŻE