STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: TRZY CUDA. ROZWAŻANIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Trzy cuda. Rozważanie na XXVIII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dziś w Ewangelii słyszymy opowiadanie o tym, jak Chrystus w drodze do Jerozolimy uzdrawia dziesięciu trędowatych. Spotykają go i z daleka proszą o uzdrowienie, a dokładnie o litość: „Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami”. I Jezus dokonuje nie jednego, ale trzech cudów.

Pierwszy z tych cudów to wzbudzenie w nich wiary. Ich życie było pozbawione tej wiary… Sytuacja, w jakiej los ich postawił, była beznadziejna, bez perspektywy na przyszłość. Wykluczeni ze społeczeństwa, przeklęci, słyszą od Jezusa słowa: „Idźcie, pokażcie się kapłanom”. I oni ruszają, a przecież wcale nie są od razu uzdrowieni. Cud dokonuje się dopiero później, po drodze. Zatem te pierwsze kroki wymagają od nich wiary i oni, ludzie, którzy w życiu niczego już pewnie się nie spodziewali dobrego, decydują się jednak na ten pierwszy krok. Jezus wskrzesił w nich wiarę!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska