STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – UJRZEĆ JEZUSA. ROZWAŻANIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK B

Dobra Nowina – Ujrzeć Jezusa. Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Czasami będąc w dużym mieście uda się zobaczyć przechodzącego aktora, piłkarza, czy jakąś inną znaną osobistość. Wielu wtedy zaczyna zachowywać się nienaturalnie, nie wie co powiedzieć, czy podejść i poprosić o autograf, czy zdjęcie. W każdym razie w rozmowach ze znajomymi jest to powód do pochwalenia się.

Dzisiejszy fragment Ewangelii następuje bezpośrednio po uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Kilka dni przed świętami Paschy wielu przybyło do świątyni, aby oddać cześć Bogu. Wśród pobożnych Żydów, byli też „bojący się Boga” poganie i to właśnie oni zwracają się z prośbą do Filipa, jednego z Apostołów, aby umożliwił im spotkanie z Jezusem.

Nasz Mistrz zapowiada swoją śmierć, która stanie się początkiem nowego, lepszego życia dla nas. Aby Go poznać, wcale nie musimy Go zobaczyć, ale słuchać Jego słów i wypełniać je w życiu.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE