STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: UWIELBIENIE. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, ROK B

Dobra Nowina: Uwielbienie. Rozważanie na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Wiele jest osób i rzeczy, które lubimy. Lubimy spotkać się z przyjaciółmi, aby posłuchać i podzielić się sytuacjami, które wydarzyły się w ostatnich tygodniach czy miesiącach, lubimy spotkania z ciekawymi ludźmi, lubimy dobrze zjeść, obejrzeć ciekawy film lub przeczytać interesującą książkę, lubimy się wyspać, zwłaszcza wtedy, gdy kilka nocy było zbyt krótkich, aby zregenerować siły, lubimy nasze pasje, bo wtedy możemy odreagować i odpocząć.

Dziś szczególnie zatrzymajmy się nad naszym uwielbieniem Boga. Nie dlatego, że tak trzeba, ale z potrzeby serca. Bo jeśli uświadomimy sobie, jak wiele łask otrzymujemy, jak jesteśmy przez niego kochani, jak bardzo on troszczy się o nas, zwłaszcza, gdy po ludzku odczuwamy jakieś braki, to nie sposób nie dziękować, nie uwielbiać tego, który był, jest i będzie.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE