STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: UWIERZYĆ, BY ZROZUMIEĆ. ROZWAŻANIE NA WIELKANOC, ROK A

Dobra Nowina: Uwierzyć, by zrozumieć. Rozważanie na Wielkanoc, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dzisiejsza Ewangelia pokazuje nam porządek, jaki zachodzi w relacji rozumu do wiary. Jest to dla nas ważna lekcja, bo jesteśmy z pokolenia, które najpierw musi coś poznać, by następnie w to uwierzyć. A to jest zła kolejność.

Widzimy dziś dwóch apostołów, tych najbliższych Jezusowi: Piotra i Jan. Obaj biegną do grobu, bo zaniepokoiły ich słowa Marii Magdaleny, że grób Jezusa jest pusty. A przecież przedwczoraj złożono w nim ciało Jezusa, a w nocy na dodatek wartę trzymali tam żołnierze! Co więc się stało, że grób jest pusty?!

Uczniowie na wyścigi pędzą zobaczyć co tam się wydarzyło. I rzeczywiście zastają pusty grób i leżące w nim płótna. I tu pojawia się u Jana (a i pewnie u Piotra) właśnie to, co jest kwintesencją tego wydarzenia – wiara! Jan „ujrzał i uwierzył!”. Ujrzeć pusty grób, nie Jezusa, lecz grób, i uwierzyć, to jest wiara! Te dwa słowa są niezwykle ważne!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska

Playlista Triduum Paschalnego dostępna tutaj.