STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WAŻNE I WAŻNIEJSZE. ROZWAŻANIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Ważne i ważniejsze. Rozważanie na XVIII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus! 

Mówimy, że są w życiu sprawy ważne i ważniejsze. Ważna jest praca, bo ona zapewnia nam godny byt. Ważna jest troska o przyszłość, bo możemy pewne rzeczy zaplanować, właściwie poukładać. Ważne jest zdrowie, rodzina, dobre relacje z ludźmi. Co zatem powinno znaleźć się w szufladzie z napisem „ważniejsze”?

Jezus uczy nas dzisiaj, aby w swoim życiu nie skupić się tylko na tym, co dzisiaj, za miesiąc czy za rok. Dla nas punktem odniesienia jest życie wieczne. Dlatego głupi jest ten, który w dobrach doczesnych pokłada zaufanie, bo one są bezwartościowe przed Bogiem. Wybierajmy zatem mądrze, bo nie można służyć Bogu i mamonie.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE