STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WAŻNE PYTANIE. ROZWAŻANIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Ważne pytanie. Rozważanie na XV Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Wspaniały mamy dziś fragment Ewangelii. Jedna z piękniejszych przypowieści Jezusa – o miłosiernym Samarytaninie… Nie chcę jednak zatrzymywać się nad samą przypowieścią, bo myślę, że każdy chrześcijanin ją jakoś „czuje”. W odróżnieniu od Żydów, którzy za bliźnich uważali tylko współbraci w wierze i pochodzeniu, my raczej nie mamy problemu z tym, by bliźnim nazywać każdego człowieka, niezależnie od wyznawanej religii i pochodzenia. To oczywiście efekt nauki Chrystusa, a dokładnie chrześcijańskiej adaptacji tejże przypowieści.

Ja jednak chciałbym dziś skupić się na czymś innym. Mam na myśli pytanie, jakie zadaje Jezusowi uczony w Prawie: „Nauczycielu co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne”.

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska