STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WIARA DO KOŃCA. ROZWAŻANIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Wiara do końca. Rozważanie na XIII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Stosunkowo łatwo jest wierzyć w Boga, gdy wszystkie sprawy układają się pomyślnie. Gdy czujemy Jego opiekę nad sobą i najbliższymi, gdy nic nam nie dolega i perspektywa przyszłości jest zadowalająca. Natomiast, gdy przychodzą trudności, niepokoje, tracimy zdrowie, pracę, bliskich, zaczyna się droga pod górę, pojawiają się wątpliwości czy Pan Bóg o nas nie zapomniał, czy warto nadal w Nim pokładać nadzieję, dlaczego mnie to spotyka.

Zapytajmy dziś o naszą wiarę. Czy byłaby na tyle silna, aby po dwunastu latach cierpienia uwierzyć w przemianę losu i zdrowie? Czy byłaby na tyle mocna, aby mimo ludzkim słowom, zaufać Jezusowi, który mówi coś całkowicie innego? Na ile wierzę Bogu, gdy jest dobrze, a jak wygląda moja wiara, gdy przychodzi trudne doświadczenie? Czy wierzę do końca?

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska