STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WIERNY CZY NIEUCZCIWY. ROZWAŻANIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Wierny czy nieuczciwy. Rozważanie na XXV Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Wierność jest cechą powszechnie szanowaną. Z podziwem patrzymy na małżonków, którzy są sobie wierni sobie przez lata. Jako pewien wzór przedstawiamy osoby, które podczas wojny są wierne swojej ojczyźnie i walczą o jej niepodległość. Szanujemy tych, którzy są wierni swoim ideałom i chwilowe trudności nie powodują ich odejścia czy zmiany.

Jezus dziś przypomina, że ważne jest nasze podejście do sprawy, a nie tyle sam przedmiot działania. Jeżeli ktoś jest wierny w codziennych drobnych sprawach, to można liczyć na jego wierność w tych naprawdę wielkich, ale jeżeli kogoś przyłapiemy na nawet drobnych oszustwach, to gdy nadarzy się okazja, może dokonać przez swoją nieuczciwość poważnych strat.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska