STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WIERZYSZ W ZMARTWYCHWSTANIE? ROZWAŻANIE NA WIELKANOC, ROK B

Dobra Nowina: Wierzysz w Zmartwychwstanie? Rozważanie na Wielkanoc, rok B

„Dobra nowina” to cykl internetowych rozważań Pisma Świętego, w których trakcie ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia przybliżają Słowo Boże kierowane do nas w niedziele oraz inne ważne uroczystości i święta roku liturgicznego. Premierowe odcinki co sobotę o 17.07, a w przypadku świąt ruchomych, każdego popołudnia w wigilię o tej samej porze.

Raz po raz jesteśmy bombardowani przez telewizję czy internet informacjami o odnalezieniu grobu Jezusowi, o fałszowaniu Ewangelii. Najwięcej takich nowinek pojawia się przed Wielkanocą. Wielu ludzi chłonie te treści i potem porzuca swoją wiarę. Taka czy inna nowina medialna powodują, że człowiek zaczyna wątpić w sens wszystkiego.

Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam prawdę o pustym grobie Jezusa. Po trzech dniach od swojej śmierci On zmartwychwstał. I trzeba bracie i siostro zadać sobie pytanie: czy naprawdę w to wierzysz? Czy naprawdę wierzysz w zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią? Jeśli tak, to niestraszne ci będą takie czy inne sensacje czy nowinki.  To Twojej autentycznej i szczerej wiary nie zagasi najlepszy nawet archeolog czy najbardziej radykalny ateista.  Ale jeśli wierzysz, zadaj sobie w tym dzisiejszym, uroczystym dniu kolejne pytanie: czy jestem świadkiem Zmartwychwstałego Pana, w którego wierzę? Niewiasty i Apostołowie nie tylko opowiadali o swoim spotkaniu ze Zwycięzcą Śmierci. Oni prawdę o spotkaniu z Nim potwierdzili poprzez swoje świadectwo życia. Dlatego czcimy ich dziś jako świętych. Jeśli wierzysz w zmartwychwstanie, musisz o nim świadczyć. W sprawach codziennych, bardzo prozaicznych. Każde uklęknięcie do porannej i wieczornej modlitwy to pozdrowienie Chrystusa – Żyjącego na wieki. Każda msza niedzielna to uczta przy nim, bo przecież każdy Dzień Pański to wspomnienie Jego zwycięstwa. Każda spowiedź to zanurzenie się w źródle łaski, jaką On swoim wielkanocnym tryumfem nam wysłużył. Każdy gest życzliwości w stronę drugiego człowieka to znak pokoju, który Zmartwychwstały dał Apostołom w wielkanocny wieczór w Wieczerniku.

W tym radosnym dniu życzę, byś był autentycznym świadkiem Jezusa. Bo On Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja

Playlista na Wielkanoc.

Ks. Artur Czepiel | Archidiecezja Krakowska