STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WYBRANI DO MISJI. ROZWAŻANIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Wybrani do misji. Rozważanie na XIV Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dyrektor czy kierownik, gospodarz czy pracodawca dobrze wiedzą, ile potrzeba osób, aby dana praca została wykonana właściwie, aby rozpoczęte dzieło zostało ukończone. Dlatego rozdzielają poszczególne zadania, aby każdy wiedział, co należy do jego kompetencji, za co jest odpowiedzialny, co kiedy i jak wykonać.

Jezus wyznacza uczniów do konkretnej misji. Mają głosić w wyznaczonych miejscach, że zbliża się królestwo niebieskie. Potwierdzeniem ich słów mają być uzdrowienia. Zadanie nie wydaje się zbyt trudne, jednak uczniowie otrzymują kilka konkretnych wskazówek.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska