STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ZBADAĆ I OPISAĆ. ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Zbadać i opisać. Rozważanie na III Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W przestrzeni medialnej każdego dnia otrzymujemy setki informacji. Mamy jednak świadomość, że złe wykorzystanie tej przestrzeni powoduje dezinformacje, chaos, zagrożenie i lęk. Tzw. fake newsy zamydlają rzeczywistość, utrudniają dotarcie do prawdy, powodują zamieszanie i czasami są wykorzystywane, aby zająć ludzi jakimś tematem zastępczym.

Św. Łukasz, autor trzeciej Ewangelii, ma świadomość odpowiedzialności, jaką trzeba wziąć za słowo mówione lub pisane. Dlatego we wstępie do swojej Ewangelii zaznacza, że nie tylko podejmuje się opisać pewne zdarzenia, które się dokonały za sprawą Jezusa Chrystusa, ale zanim to zrobi dokładnie je zbada. Będzie się opierał na świadectwie tych, którzy towarzyszyli Jezusowi od początku i byli nie tylko świadkami, ale i uczestnikami tego, co się wydarzyło dwa tysiące lat temu za sprawą Mistrza z Nazaretu.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska