STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ZGUBA I RATUNEK. ROZWAŻANIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK C

Dobra Nowina: Zguba i ratunek. Rozważanie na IV Niedzielę Wielkiego Postu, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Choć dziś słyszymy tylko przypowieść o synu marnotrawnym. Warto pamiętać, że poprzedzają ją dwie inne: o zabłąkanej owcy i zgubionej drachmie. Dlaczego to jest ważne? Bo dopiero ta trylogia pozwala całościowo spojrzeć na odejście człowieka i działanie Boga. W pierwszym przypadku owca gubi się sama, nie ma w tym winy pasterza, ale on będąc za nią odpowiedzialny, podejmuje poszukiwanie.

Druga sytuacja jest nieco inna – drachma została zgubiona, winna jest tutaj jej właścicielka. Kobieta znając jej wartość przeszukuje dokładnie wszystko oby ją odnaleźć.

W trzeciej przypowieści syn odchodzi sam, po ludzku miał wszystko a jednak zdecydował się szukać szczęścia poza domem. Jego ojciec, choć pewnie z bólem serca, pozwala mu na realizację swoich planów, ale po wszystkim to syn podejmuje decyzję o powrocie. Ojciec go nie szuka i choć czeka na niego i przyjmuje do swego domu, to jednak decyzja o powrocie jest w gestii zagubionego.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE