STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – ZJEDNOCZENIE Z CHRYSTUSEM. ROZWAŻANIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK B

Dobra Nowina – Zjednoczenie z Chrystusem. Rozważanie na V Niedzielę Wielkanocną, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Gdy zapytamy, jaki element jest najważniejszy w każdym samochodzie, większość odpowie – silnik. Jednak sprawny silnik nie wystarczy, aby auto mogło się poruszać. Potrzeba sprawnych części przeniesienia napędu. Jeżeli któraś z tych rzeczy wysiądzie to jazda tym pojazdem staje się niemożliwa i trzeba wymienić daną część, aby kierujący mógł bezpiecznie dojechać do celu.

Jezus mówi dziś o ścisłej relacji, jaka musi istnieć miedzy Nim a każdym człowiekiem. Wszyscy zostaliśmy stworzeni, aby wydawać dobre owoce swojego życia, ale sami z siebie nie mamy takiej możliwości. Potrzeba serca, którym dla drzewa jest pień, a dla samochodu silnik, aby był on przekazicielem mocy i pobudzał do działania. Potrzeba też Ojca, który pielęgnuje, przycina, oczyszcza, kieruje i prowadzi.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska