STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ZMARTWYCHWSTANIE CIAŁA I ŻYCIE WIECZNE. ROZWAŻANIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Zmartwychwstanie ciała i życie wieczne. Rozważanie na XXXII Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

To sam Bóg jest dawcą życia. Mogą się pojawić sytuacje małżonków, którzy nie mają potomstwa. Kiedyś było to uważane za brak Bożego błogosławieństwa, dziś wiemy, że jest wiele powodów, które mają wpływ na dzietność. Warto przy tym wszystkim pamiętać, że zrodzenie i wychowanie potomstwa jest podstawowym zadaniem dla małżonków i nikt nie ma prawa się z tego zwalniać, wybierając wygodę i pragmatyczny styl życia.

Dziękujemy dziś Bogu, za to, że otwiera przed nami tajemnicę zmartwychwstania i życia wiecznego. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie oraz odpustach ofiarowanych za zmarłych i dbajmy o swoją osobistą drogę do świętości.

Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska