STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – ZROZUMIEĆ PISMA. ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK B

Dobra Nowina – Zrozumieć Pisma. Rozważanie na III Niedzielę Wielkanocną, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus! Ludzie młodzi, chcąc żyć po swojemu, na własną rękę, czasami lekceważą rady rodziców czy wychowawców. Po czasie jednak przekonują się, że nie mieli racji, a skorzystanie z podpowiedzi bardziej doświadczonych, przyniosłoby w ich życiu lepsze efekty, niż droga, którą sami wybrali.

Apostołowie wymieniają doświadczenia po spotkaniu z Chrystusem Zmartwychwstałym. Na razie są to nieuporządkowane informacje, jak to się mówi, zebrane „na gorąco”. Dopiero przyjście Jezusa, spotkanie z Nim twarzą w twarz, pozwoli im wszystko sobie poukładać, zrozumieć.

Znali pisma, ale dopiero teraz nauczyli się je odczytywać właściwie, potrafili połączyć fakty i zrozumieć zapowiedzi w nich zawarte. Zagadka, która nurtowała ich od ostatnich dni, nagle została rozwiązana i zrozumiana przez Apostołów.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE