STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: BYŁEŚ WIERNY. ROZWAŻANIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

#DobraNowina: Byłeś wierny. Rozważanie na XXXIII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

„Większa radość jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Ufamy, że dobro, które ofiarujemy innym, będzie przez nich dobrze wykorzystane i posłuży do ich osobistego rozwoju.

Przypowieść o talentach jest nam doskonale znana. Omawiana na katechezie przypomina, że otrzymujemy pewne dary, zdolności, talenty i mamy je rozwijać a nie możemy ich zakopać.

„Byłeś wierny w rzeczach niewielu” – słowa te świadczą, że nie dobra materialne były ważne dla właściciela, bo on im ich nie zabiera. Liczy się ich wierność, posłuszeństwo, zaangażowanie i dobre wykorzystanie czasu.

Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska