STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: CZUWAJCIE! ROZWAŻANIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK B

#DobraNowina: Czuwajcie! Rozważanie na I Niedzielę Adwentu, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Rozpoczynamy Adwent – okres oczekiwania. Ważne, aby już dziś odpowiedzieć sobie na pytanie, na kogo lub na co oczekuje? Na kim lub na czym mi zależy?

Mamy czuwać, bo nie wiemy, kiedy nadejdzie czas ostatecznego spotkania z Panem. To, że nikt z nas nie zna daty swojej śmierci umożliwia nam układanie swojego życia w pewnej wolności, ale i w czujności.

Czujność jest stanem podwyższonej gotowości. Trzeba podjąć na nowo wyzwanie, które otrzymujemy wraz z nowym rokiem liturgicznym i określić plan na przygotowanie siebie na spotkanie z Panem, Mistrzem i Nauczycielem.

Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska