STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: NAJWAŻNIEJSZE ZADANIE. ROZWAŻANIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

#DobraNowina: Najważniejsze zadanie. Rozważanie na XXX Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Czy większym wykroczeniem jest nadmierna prędkość czy wyprzedzanie na podwójnej ciągłej? Czy są przepisy ważne i ważniejsze? Takie, które koniecznie trzeba zachować i takie, z przestrzegania których można się zwolnić?

Co jest najważniejsze, co jest najpiękniejsze, co prawdziwe jedyne, największe, za co warto życie dać?”. Niewielu pewnie pamięta tę piosenkę, ale pytania, które stawia są bardzo aktualne.

Będziesz miłował Pana Boga swego całym sercem całym umysłem i całą mocą, a bliźniego swego jak siebie samego.” Wszystkie przepisy prawa mają sens, o ile wypełniają je ludzie, którzy odpowiedzieli na miłość Boga i potrafią zbudować z Nim relacje w oparciu właśnie o tę cnotę.

Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska