STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: POKARM I LEKARSTWO. ROZWAŻANIE NA BOŻE CIAŁO, ROK A

#DobraNowina: Pokarm i lekarstwo. Rozważanie na Boże Ciało, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka oraz ks. Marka Sudera. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Doskonale wiemy, ile wysiłku trzeba włożyć, aby nie zabrakło codziennego chleba. Wiele godzin pracy, aby było, za co kupić produkty, kilka godzin dziennie, aby przygotować, spożyć i posprzątać.

Dziś w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy podziękować Bogu za dar Wielkiego Czwartku, gdy podczas Ostatniej Wieczerzy pozostał z nami już na zawsze pod postacią chleba. To pokarm dostępny dla wszystkich i wpisany w codzienne menu.

Jezus dlatego pozostał pod postacią chleba, aby podkreślić że Eucharystia jest pokarmem codziennym, a nie świątecznym. Kto nie spożywa tego chleba, nie będzie żył na wieki, bez tego pokarmu nie osiągniemy nieba. Warto także przypomnieć, że Eucharystia jest także lekarstwem, bo gładzi nasze grzechy lekkie.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE