STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: POMOC W DRODZE ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, ROK B

#DobraNowina: Pomoc w drodze Rozważanie na uroczystość Objawienia Pańskiego, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Podczas podróży, zwłaszcza w miejsce, które odwiedzamy po raz pierwszy, przydatne są znaki, które ułatwiają nam pokonywanie kolejnych kilometrów. Przeżywamy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego. Zarówno mędrcy, jak i pasterze otrzymali konkretne znaki, aby spotkać się z nowonarodzonym Jezusem.

Dziś chcemy rozejrzeć się wokół siebie i zastanowić się najpierw nad celem naszej życiowej drogi, a jest nim osiągnięcia zbawienia. Na szczęście, tak jak Mędrcy, mamy pewne znaki, które pomagają nam na tej drodze zbawienia podążać właściwie.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska