STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: PRZYGOTOWAĆ SERCE. ROZWAŻANIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK B

#DobraNowina: Przygotować serce. Rozważanie na II Niedzielę Adwentu, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Choć to coraz rzadszy widok, cieszy nas, gdy przy obfitych opadach śniegu, jedzie pług, aby przygotować bezpieczną drogę dla poruszających się po niej pojazdów. Mało kto zastanawia się idąc w góry, przez kogo i kiedy został wytyczony dany szlak, abyśmy mogli bezpiecznie dotrzeć na szczyt. Zastanówmy się zatem nad naszą drogą.

„Głos wołającego na pustyni” – pierwszą pomocą w przygotowaniu ścieżki naszego serca jest słuchanie słowa. Nie tylko poznawanie, ale przede wszystkim przyjęcie go jako skierowanego konkretnie do mnie.

 „Głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów”. Dobry rachunek sumienia, stanięcie w prawdzie przed Bogiem i samym sobą, podjęcie nawrócenia, czyli przemiany swoich grzesznych zachowań i wyborów, to druga pomoc w przygotowaniu drogi swego serca, aby prowadziła wprost do Boga.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE