STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: PRZYGOTOWANI. ROZWAŻANIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

#DobraNowina: Przygotowani. Rozważanie na XXXII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Gdy otrzymujemy informacje o odwiedzinach, staramy się do nich przygotować. Nie lubimy być zaskakiwani, przyjmować gości bez uprzedzenia, bo czasami wychodzą nasze niedociągnięcia w domu.

Końcówka roku liturgicznego wprowadza nas w refleksję nad powtórnym spotkaniem z Jezusem. Przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych bardzo dobrze wpisuje się w tematykę sądu ostatecznego i przygotowania na spotkanie z Mistrzem.

Warto dziś zastanowić się nad tym, do której grupy jest nam bliżej. Jednak najpierw popatrzmy na siebie w prawdzie. Nie chodzi przecież o to, czy powiemy dziś o sobie mądry czy głupi, tylko co o nas będą mówiły nasze codzienne wybory.

Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska