STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: PRZYJMIJ ZAPROSZENIE! ROZWAŻANIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

#DobraNowina: Przyjmij zaproszenie! Rozważanie na XXVIII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Zaproszenie na przyjęcie zazwyczaj kojarzy się z mile spędzonym czasem. Spotkanie, rozmowa, smaczne jedzenie i dobry humor pozwalają na zbudowanie pozytywnych relacji.

W dzisiejszej przypowieści słyszymy: „Przyjdźcie na ucztę”, ale zamiast pozytywnej odpowiedzi, gospodarz lekceważy zaproszenie i szuka wymówki, usprawiedliwienia. Dziś, jak i w każdą niedzielę, mamy usłyszeć zaproszenie od naszego Pana: „oto przygotowałem moją ucztę (…) przyjdźcie na ucztę!”. Obecność i pełne uczestnictwo w niedzielnej czy świątecznej Eucharystii oraz przyjęcie Chrystusa do swego serca, to właściwa odpowiedź na zaproszenie od Króla.

A jak Ty odpowiadasz na cotygodniowe zaproszenie Jezusa?

Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska