STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: SZCZĘŚLIWI ROZWAŻANIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

#DobraNowina: Szczęśliwi Rozważanie na XXXI Niedzielę Zwykłą, Rok A Uroczystość Wszystkich Świętych

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

W życzeniach, które sobie składamy z różnych okazji, często mówimy o szczęściu. Wiara i nadzieja pokładana w Bogu pomaga znaleźć siłę do dalszej drogi do prawdziwego i ostatecznego szczęścia – szczęścia wiecznego w niebie.

Dziś, mocniej niż w inne dni roku, chcemy przypomnieć sobie nasze powołanie do świętości i drogę, która prowadzi do szczęścia, tego nieprzemijalnego. Wpatrujemy się zatem w niebo, aby zobaczyć zastępy szczęśliwych, którzy mają możliwość oglądania Boga twarzą w twarz.

Błogosławieństwa, które dziś słyszymy z ust samego Jezusa, to droga, która umożliwia człowiekowi zdobycie szczęścia, tego ziemskiego i wiecznego.

Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska