STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: WIADOMOŚĆ Z NIEBA. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, ROK B

#DobraNowina: Wiadomość z nieba. Rozważanie na uroczystość Narodzenia Pańskiego, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Każdego dnia docierają do nas różne wiadomości, dobre i złe, z kraju i ze świata. Ważną sprawą jest zatem umiejętność selekcji i szukanie źródła informacji, które są prawdziwe i przydatne.

Może dziwić fakt, że w opisie Narodzenia Jezusa w Ewangelii św. Łukasza niewiele jest informacji o przychodzącym Zbawicielu, Maryi i Józefie. Wydaje się że głównymi bohaterami tego opisu są … pasterze.

Przeżywając radość z tajemnicy Bożego Narodzenia popatrzmy na nasze świętowanie. Na jakie wiadomości czekamy, z jakich źródeł je czerpiemy i czy interesuje nas Boży przekaz z nieba? I czy my potrafimy być przekazicielami wiadomości z nieba?

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska