STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRANOWINA: ZAMKNIĘTE DRZWI. ROZWAŻANIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, ROK B

DobraNowina: Zamknięte drzwi. Rozważanie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus! Im człowiek więcej posiada, tym bardziej próbuje to ochronić przez antywłamaniowe drzwi, kraty lub rolety w oknach, alarm i firmę ochroniarską. Tylko czy to daje mu poczucie bezpieczeństwa? Czy tak szczelnie zamknięte mieszkanie pozwala pozbyć się lęku?

Dzisiaj słyszymy o sytuacji Apostołów po Zmartwychwstaniu Jezusa. Jeszcze do końca nie wiedzą, co się stało. Taka niewiadoma często budzi przecież lęk, obawę. Boją się, że to, co spotkało Jezusa, spotka także ich. Dlatego właśnie siedzą za zamkniętymi drzwiami. Opisane w Ewangelii spotkania z Jezusem pokazują jednak, że nie tylko drzwi są tam zamknięte.

Zmartwychwstały Chrystus nie otwiera zamkniętych drzwi, bo one nie są dla niego przeszkodą. Otwiera zamknięte serca, umysły, oczy i uszy, aby każdy mógł doświadczyć tego osobistego spotkania i dostąpić Bożego miłosierdzia.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE