STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #DOBRANOWINA: ZROZUMIEĆ WIĘCEJ ROZWAŻANIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

#DobraNowina: Zrozumieć więcej Rozważanie na XVIII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

„Wszystko w życiu jest po coś”. Może to brzmi jak utarty slogan, ale gdy popatrzymy na wydarzenia w życiu naszym lub innych sprzed lat, widzimy, że nad tym wszystkim czuwa miłująca ręka Ojca, który nawet z najgorszej sytuacji potrafi wyprowadzić dobro. Dlatego właśnie do Niego powinniśmy przychodzić po odpowiedź na nurtujące nas pytania, aby w Jego mądrości odnaleźć swoją ścieżkę życia.

Spory tłum został nakarmiony na pustkowiu. Ci ludzie przychodzą następnego dnia, aby trwać przy Jezusie, doświadczyć kolejnego cudu, potwierdzić domysły o Jego posłannictwie. Gdy już Go odnajdują, nie odpowiada On wprost na ich pytanie, ale wykorzystuje je do podjęcia dialogu na temat ich motywacji spotkania i przekazania nauki o Eucharystii.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska