STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „DROGA NADZIEI” – WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ ONLINE

„Droga nadziei” – wielkopostne rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej online

Jak uwierzyć nadziei wbrew nadziei i w jaki sposób w czasie Wielkiego Postu odnaleźć radość? W każdy poniedziałek i piątek, wędrując kalwaryjskimi dróżkami razem z bp. Robertem Chrząszczem, będziemy wspólnie rozważać „Drogę nadziei”.Tegoroczne rozważania wielkopostne koncentrować będą się wokół drogi krzyżowej i zostały nagrane w szczególnym miejscu na mapie naszej archidiecezji, ale także wyjątkowym dla bp. Roberta, który je poprowadzi – w jego rodzinnej Kalwarii Zebrzydowskiej, a dokładnie na kalwaryjskich dróżkach, u stóp Matki Boskiej Kalwaryjskiej.

– Wielki Post to czas rozważania męki Pana Jezusa, jego śmierci na krzyżu. Cała ta droga, którą on rozpoczął dla naszego zbawienia… Na początku też wyglądało, że to wszystko nie ma sensu. Wszystko wbrew nadziei, a jednak droga krzyżowa, męka Pana Jezusa to jest droga w kierunku nadziei – mówi bp Robert Chrząszcz, podkreślając, że wędrując po tej drodze z Chrystusem, przede wszystkim będziemy starali się odnaleźć nadzieję i sens naszego życia.

To szczególnie ważne ze względu na fakt, że po raz kolejny przeżywać będziemy Wielki Post w cieniu pandemii koronawirusa.

– Ten Wielki Post jest dla nas szczególny. Jest to czas nawrócenia w tym momencie niepewności, w jakiej się znajdujemy. Czas pandemii, tylu pytań, które rodzą się w naszych sercach – tłumaczy bp. Chrząszcz, dodając, że odpowiedzią na wszystkie nasze wątpliwości jest Pan Bóg, który zawsze jest obok, nawet jeśli czasem wydaje się nam, że zostaliśmy sami. To Chrystus jest nadzieją, której powinniśmy szukać w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji naszego życia i to powinno być dla nas źródłem radości a nie smutku.

Po kalwaryjskich dróżkach wspólnie z bp. Robertem będziemy wędrować w każdy poniedziałek i piątek Wielkiego Postu o godz. 7.00, starając się uwierzyć nadziei wbrew nadziei.

Zapraszamy na kanał You Tube Archidiecezji Krakowskiej!

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

ZOBACZ TAKŻE