STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DRUGIE PIĄTKI MIESIĄCA U BŁ. MICHAŁA GIEDROYCIA

Drugie piątki miesiąca u bł. Michała Giedroycia

W drugie piątki miesiąca w kościele św. Marka w Krakowie, przy grobie bł. Michała Giedroycia – pokornego zakonnego zakrystianina i skutecznego wstawiennika – spotykamy się, by dziękować Bogu za Brata Michała, prosić o jego kanonizację i prosić Boga w rożnych potrzebach przez jego wstawiennictwo.

Msza święta w południe (12.30) zbiera zasadniczo osoby starsze, a wieczorem na 18.30 przychodzą ludzie z całego Krakowa. 13 grudnia modliła się z nami młodzież z klasy I D Katolickiego Liceum im. Świętej Rodziny z Nazaretu. Ta klasa obrała sobie za patrona bł. Michała. Został dla niej poświęcony obraz Matki Bożej Giedroyciowej – kopia obrazu, przed którym modlił się bł. Michał. Oryginał znajduje się w kościele św. Marka, w kaplicy Giedroycianum.

Zapraszamy na kolejne II piątki miesiąca do wspólnej modlitwy.

Siostry Świętej Jadwigi Królowej Służebnice Chrystusa Obecnego
Za: jadwizanki.pl