STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIEŃ, KTÓRY ZAPISAŁ SIĘ W HISTORII MONAGRILLO – RELACJA Z KOLEJNEGO DNIA DIECEZJALNYCH DNI MŁODZIEŻY

Dzień, który zapisał się w historii Monagrillo – relacja z kolejnego dnia Diecezjalnych Dni Młodzieży

Trzeci dzień Diecezjalnych Dni Młodzieży był wielkim świętem miłości i pokoju. Martyna i Jakub wstąpili w związek małżeński, składając swoje przysięgi przed Bogiem, w obecności pielgrzymów z Polski mieszkańców Monagrillo, wpisując się na trwałe w historię miasta.

Dzień, który zapisał się w historii Monagrillo – relacja z kolejnego dnia Diecezjalnych Dni Młodzieży

Dzień rozpoczęła modlitwa. Tańce i śpiew na Bożą chwałę wyciągnęły młodych z ławek, wypełniając radością całą świątynię. Centralnym punktem dnia była jednak Eucharystia, podczas której Martyna i Jakub z grupy Trzebinia Open zawarli związek małżeński.

Wydarzeniu towarzyszyły wielkie emocje. Udzieliły się ona także mieszkańcom, którzy licznie przybyli na ślub polskiej pary. Wiadomość o tym, że dwoje młodych pragnie ślubować sobie miłość w ich kraju, zelektryzowała także lokalne lokalne media, które na bieżąco relacjonowały uroczystości.

Po zakończeniu Mszy świętej nowożeńcy zaprosili przybyłych na tradycyjnego polskie wesele w drugiej części dnia.

Przed południem grupy ponownie podzieliły się i odwiedziły miejsca zaproponowane przez gospodarzy. Młodzi odwiedzili klasztor Sióstr Terezjanek, które od początku posługują w Monagrillo. Pozostali spędzili czas w plantacji trzciny cukrowej, gdzie pokazano im proces wytwarzania soku i miodu.

Po południu przy kościele św. Michała Archanioła odbyło się huczne polskie wesele. Rozpoczął je tradycyjny polonez. Panamska rodzina pani młodej przygotowała również tort, a wolontariusze wraz z grupą Trzebinia Open przystroili salę. Później goście wraz z nowożeńcami bawili się w rytmach polskiej oraz latynoskiej muzyki.

Trzeci dzień Diecezjalnych Dni Młodzieży zakończył koncert w Chitré, gdzie spotkali się młodzi przybyli diecezji. Licznie zgromadziły się grupy polskie, ale także przybyli z Włoch czy Francji.

Karolina Zając | Archidiecezja Krakowska
Fot. Ks. Marcin Filar, Łukasz Muzyka| Archiecezja Krakowska

Galeria

ZOBACZ TAKŻE