STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIEŃ SKUPIENIA LIDERÓW DEKANALNYCH

Dzień skupienia liderów dekanalnych

W sobotę 13 marca w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego odbył się dzień skupienia liderów dekanalnych Duszpasterstwa Młodzieży. Są to młode osoby świeckie, które w dekanatach naszej archidiecezji wspierają swoim zaangażowaniem oraz radą dekanalnych księży duszpasterzy. W wielu sytuacjach młodym łatwiej dotrzeć do swoich rówieśników, a wykorzystując swoje talenty stanowią niezastąpioną pomoc w planowaniu i organizowaniu wydarzeń, docieraniu z informacjami do parafii czy – to obecnie szczególnie ważne – prowadzeniu działań duszpasterskich w przestrzeni wirtualnej. Dzień skupienia przygotowany został przez członków Rady Młodzieży naszej archidiecezji.

Dzień skupienia liderów dekanalnych

W spotkaniu wzięło udział 25 młodych osób świeckich z całej archidiecezji, które poza pełnieniem funkcji lidera dekanalnego na co dzień formują się w grupach młodzieżowych, uczą się szkołach średnich, studiują lub pracują. Ksiądz Sebastian Kowalczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, wraz ze swoimi zastępcami przedstawił młodym możliwości zaangażowania w działania w diecezji oraz wydarzenia inicjatywy planowane na najbliższe miesiące, a młodzi mieli okazję podzielić się radościami i trudnościami związanymi ze swoją posługą. Najważniejszym elementem spotkania była Eucharystia sprawowana w intencji młodych.

Duszpasterstwo Młodzieży tworzą przede wszystkim młodzi ludzie, którzy na co dzień wśród swoich rówieśników są świadkami wiary, a dla księży współpracownikami i doradcami. Ufamy, że dzięki grupie tak zaangażowanych liderów możliwe będzie wspólne pokonywanie wszelkich trudności, które pojawiają się w ostatnich miesiącach.

 

Ks. Marcin Filar | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE