STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIEŃ SKUPIENIA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚW. W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Archidiecezji Krakowskiej

W sobotę, 19 września 2020 r., odbył się pierwszy w roku formacyjnym 2020/2021 dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Archidiecezji Krakowskiej.

Dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Archidiecezji Krakowskiej

Dzień rozpoczął sią modlitwą, którą Kościół modli się od wieków. Jutrznię poprowadził Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Krakowskiej ks. Ryszard Kilanowicz. Konferencja „Realna obecność”, była przedstawieniem spojrzenia Kościoła na konsekrowane postacie eucharystyczne: Ciała i Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa, jako najpełniejszej obecności Boga w świecie. Następne spotkanie prowadzone było przez mgr Magdalenę Poprawę – psychologa, pedagoga, żonę jednego ze świeckich pomocników w rozdzielaniu Komunii świętej i matkę. Tożsamość i seksualność mężczyzny to temat, który był poruszany w kontekście doświadczenia Boga i człowieka. W południe zgromadzeni, mogli karmić się ze stołu Słowa Bożego i Eucharystycznego biorąc udział w Mszy św.

Po przerwie uczestnicy wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. mgr lic. Paweł Odziomek, wikariusz parafii świętych apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. Poruszył bardzo trudny ale aktualny i niesamowicie potrzebny temat. Mówiąc o posłuszeństwie Bogu i Kościołowi, ukazał kierunek wędrowania przez życie człowieka wierzącego, a tym bardziej zaangażowanego w Kościele.

Główny akcent tego dnia był położony na doświadczenie Pana Boga i spotkanie z Nim w sakramencie pokuty i pojednania, Eucharystii oraz podczas adoracji. W dzisiejszych konferencjach wybrzmiała potrzeba relacji. Relacji opartej na miłości, która rzutuje na patrzenie i świadomość kim jestem i z Kim jestem w dzisiejszym świecie. Dlatego świadomość obecności Boga, poczucie własnej tożsamości i zależności względem Boga i Jego łaski oraz człowieka podprowadziło uczestników do trwania przy żywym Bogu.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej
Fot. Dariusz Waś

Galeria

ZOBACZ TAKŻE