STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / E-NIEDZIELA POWOŁAŃ I KLERYCKA INICJATYWA #PRZECIEŻMNIEWOŁAŁEŚ

e-Niedziela Powołań i klerycka inicjatywa #przecieżmniewołałeś

W tym roku tradycyjna Niedziela Powołań się nie odbędzie, ale klerycy krakowskiego seminarium przygotowali inicjatywę #przecieżmniewołałeś i zapraszają na e-Niedzielę Powołań na seminaryjnym kanale YouTube i Facebooku.

e-Niedziela Powołań i klerycka inicjatywa #przecieżmniewołałeś

IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Tradycyjnie w tym czasie klerycy poprzez swoje świadectwa w czasie tzw. Niedzieli Powołań spotykają się z młodymi, którzy rozeznają swoje życiowe powołanie.

W tym roku tradycyjna Niedziela Powołań się nie odbędzie, ale klerycy krakowskiego seminarium przygotowali inicjatywę #przecieżmniewołałeś i zapraszają na e-Niedzielę Powołań na seminaryjnym kanale YouTube i Facebooku. – Chcemy zagościć w waszych domach z serią krótkich świadectw naszego powołania i słowem zachęty – Odwagi! Nie bójcie się zaufać Chrystusowi! – zapraszają krakowscy klerycy.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie do kapłaństwa przygotowują się klerycy z Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wideo-świadectwa publikowane są od 26 kwietnia codziennie o godz. 19.30 w seminaryjnych mediach społecznościowych.

Kamil Szczurek, alumn II roku opowiada m.in. o pięknym doświadczeniu wzrastania w domu, w którym obserwował modlących się rodziców i dziadków. – Tak wzrasta powołanie. Powołanie wzrasta w codzienności – mówi Kamil. – Jeśli zastanawiasz się, jaka jest twoja droga, połóż swoje serce przy sercu Chrystusa i daj czas, daj przestrzeń na to, aby Pan Bóg pokazał ci, do czego cię powołuje – mówi z kolei kl. Patryk Jurczak, alumn IV roku.

– Prosimy Chrystusa Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło robotników w Winnicy Pańskiej, aby młodzi ludzie z wielkodusznością odpowiedzieli na powołanie, którym Bóg ich obdarza, aby ten wewnętrzny głos „pójdź za Mną” spotkał się z odpowiedzią z ich strony, aby nie bali się zaufać Jezusowi i pójść za Nim, by uczynić ze swojego życia dar dla drugich poprzez głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów i przede wszystkim przykład służby z miłością – mówi ks. Andrzej Tarasiuk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE