STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / FINAŁ KONKURSU WIEDZY O ZŁOTE LILIE JADWIGI ANDEGAWEŃSKIEJ 

Finał konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej 

W Seminarium Duchownym w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 rozpoczął się finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej, pod hasłem „Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej”.
Zebranych uczestników oraz ich opiekunów powitał proboszcz Katedry Wawelskiej, ks. Paweł Baran. Podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił, że w tym wyjątkowym dniu przypada wspomnienie św. Anzelma, który zwrócił uwagę na fakt, że rozum pomogą w pogłębianiu wiary. Wyraził satysfakcję i radość z tego, że kult św. Jadwigi, która dała początek wielkiej Akademii Krakowskiej, nadal się rozwija i trwa, a młodzi ludzie chcą porzeszać wiedzę na temat tej wielkiej świętej.

Po uroczystym rozpoczęciu konkursu nastąpił czas na rundę pytań i zadań, a po obiedzie w Katedrze Wawelskiej odbędzie się gra terenowa.

W rozmowie z Biurem Prasowym Archidiecezji Krakowskiej siostra Marta ze zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek Wawelskich powiedziała, że hasło tegorocznej edycji konkursu związane jest z rocznicą Unii w Krewie. W konkursie biorą udział szkoły z całej Polski. W pierwszym etapie brało udział 120 placówek, a do finału zakwalifikowały się 23. Rywalizacja obejmuje szkoły podstawowe i średnie. Jedną z nagród, skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych, jest indeks na Uniwersytet Jana Pawła II.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE