STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / FORUM LIDERÓW RUCHÓW, STOWARZYSZEŃ I WSPÓLNOT ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Forum liderów ruchów, stowarzyszeń i wspólnot Archidiecezji Krakowskiej

23 listopada w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie odbyło się FORUM LIDERÓW RUCHÓW, STOWARZYSZEŃ I WSPÓLNOT ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ. Motywem przewodnim było zagadnienie: uczeń-misjonarz.

Forum liderów ruchów, stowarzyszeń i wspólnot Archidiecezji Krakowskiej

W czasie Forum Zostały wygłoszone dwie konferencje. Jedną wygłosił o. dr Wojciech Mleczko CR, drugą bp prof. Janusz Mastalski. Prelegenci zwrócili uwagę na ważność misji jaką podejmują odpowiedzialni za ruchy katolickie. Pokazali jak istotną kwestią jest ich więź z osobą Jezusa Chrystusa, a także jakie zjawiska w dzisiejszym świecie mogą zakłócić zdrowe podejście do bycia właściwie skomunikowanym z Bogiem, z bliźnimi oraz z samym sobą. Wskazali w swoich wypowiedziach na nieodzowność trwania przy Chrystusie i odczytywania zjawisk społecznych, które powinny nas otwierać na innych i wpływać pozytywnie na jakość naszego życia duchowego, rodzinnego oraz naszych wspólnot.

Zgromadzeni odpowiedzialni za ruchy w Archidiecezji Krakowskiej spotkali się także w siedmiu małych grupach aby podzielić się swoim doświadczeniem bycia uczniem-misjonarzem. Wysłuchali także bardzo przejmującego świadectwa dr. Andrzeja Sionka o jego doświadczeniu ewangelizacji, byciu uczniem ciągle doświadczających bliskości Pana i wsłuchiwaniu w Jego plan. Spotkanie było wypełnione modlitwą, którą animował zespół muzyczny z Ruchu En Christo oraz prowadzący całość wydarzenia ks. Mariusz Susek odpowiedzialny za ruchy katolickie w Archidiecezji Krakowskiej.

ZOBACZ TAKŻE