STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GALA WRĘCZENIA NAGRÓD MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA

Gala wręczenia Nagród Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Już w najbliższy poniedziałek 18 marca o godzinie 18:00 poznamy kolejnych laureatów Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Debiutujący dziennikarze odbiorą nagrodę podczas Gali, która odbędzie się w Teatrze Bagatela.

Gala wręczenia Nagród Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Konkurs Nagroda Młodych Dziennikarzy to inicjatywa promująca młode talenty dziennikarskie. W tym roku ich praca zostanie doceniona podczas Gali, która odbędzie się w jednym najsłynniejszych teatrów krakowskich – w Teatrze Bagatela. – Nasz Konkurs rozwija się coraz dynamiczniej, a my chcemy go stale ulepszać, podnosząc standardy. Dobrym przykładem jest tegoroczne przeniesienie Gali finałowej na deski Teatru Bagatela, który od prawie 100 lat przyczynia się do rozwoju kultury dla Krakowa. – mówi Izabela Witek, koordynatorka Konkursu.

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zyskuje coraz to większe zainteresowanie adeptów dziennikarstwa i prestiż w świecie mediów. Laureaci Konkursu, oprócz nagród pieniężnych, których pula wynosi 4000zł, mogą również liczyć na lepszy start w zawodzie. Tegoroczna edycja  będzie już ósmą, z tego względu przewodnia idea konkursu nawiązuje do motywu nieskończoności. Wiąże się to z niezliczoną liczbą pomysłów, jak i pasji młodych dziennikarzy.

Nagrody zostaną wręczone w 4 kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie oraz Młodzi Twórcy Filmowi. Ostatnia kategoria jest podzielona na trzy części: nagrodę główną, wyróżnienie za debiutancki reportaż filmowy i film o tematyce religijnej. Pomysł Konkursu dla Młodych Dziennikarzy zrodził się z pamięci i pasji. Najpierw z pamięci o pasji, którą przejawiał pierwszy z patronów tego konkursu Bartek Zdunek. Ponieważ tej pasji nie było dane rozkwitnąć, bo przerwała ją śmierć Bartka, chcieliśmy stworzyć innym młodym twórcom miejsce do pokazania swoich, często skrywanych, możliwości dziennikarskich. Po prawie ośmiu latach konkurs wciąż żywi się pasją i pasją zaraża. Jest organizowany przez młodych dla młodych. I niech tak trwa – mówi Krzysztof Gurba, prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i pomysłodawca Konkursu.

Całemu konkursowi patronuje zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego wiersze i artykuły zostały wydane pośmiertnie w zbiorze pt. “W cieniu ciszy…”. Historia Zdunka stała się inspiracją do powstania Konkursu, którego organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojej twórczości.

Wstęp wolny na wydarzenie.

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 roku przez Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII.

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

Galeria

ZOBACZ TAKŻE