Archidiecezja Krakowska w łączności z Kościołem powszechnym trwa w modlitwie w intencji śp. Ojca Świętego Franciszka.
Od Poniedziałku Wielkanocnego, kiedy świat obiegła informacja o śmierci papieża Franciszka, wierni otaczają go modlitwą. Tak jest także w Archidiecezji Krakowskiej. W dniu odejścia śp. Ojca Świętego do Domu Ojca, Mszę św. w jego intencji w katedrze na Wawelu sprawował kard. Stanisław Dziwisz.
W przededniu pogrzebu papieża za jego duszę w rzymskim kościele św. Stanisława BM modlił będzie się abp Marek Jędraszewski.
Możliwość wspólnotowego przeżywania uroczystości pogrzebowych Ojca Świętego Franciszka za pośrednictwem transmisji będzie w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po ich zakończeniu, ok. godz. 12.00 Mszy św. w intencji zmarłego Piotra naszych czasów przewodniczyć będzie bp Jan Zając.
Wielkim dziękczynieniem za życie i pontyfikat śp. papieża Franciszka będzie natomiast Msza św. o godz. 10.00 w Niedzielę Miłosierdzia, którą przy ołtarzu polowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia sprawował będzie metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.
Dodatkowo w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w tej intencji codziennie sprawowane są Msze św. o godz. 9.00.
Zachęcamy również do uczestnictwa w modlitwach i Eucharystiach, które sprawowane będą w intencji śp. Ojca Świętego w wielu parafiach Archidiecezji Krakowskiej.
Uroczystości pogrzebowe papieża Franciszka rozpoczną się w sobotę, 26 kwietnia o godz. 10.00 na pl. św. Piotra. Mszy św. przewodniczyć będzie dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Giovanni Battista Re, a wraz z kardynałami i biskupami z całego świata koncelebrować będą ją także abp Marek Jędraszewski i kard. Stanisław Dziwisz.
Ojciec Święty, zgodnie z życzeniem wyrażonym w testamencie, spocznie w Papieskiej Bazylice Matki Bożej Większej.
Aktif ve çalışan fixbet giriş linki ile hemen bağlan