STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GŁODNI ZOSTALI NAKARMIENI

Głodni zostali nakarmieni

Sto pięćdziesiąt porcji zupy jarzynowej trafiło w piątek (12 maja) z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Fundusze na zakup posiłku pochodziły ze zbiórki, jaką przeprowadziła fundacja Misericors wraz z Kościołem Rektoralnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
– Wpatrzeni w św. Siostrę Faustynę, która już jako młoda dziewczyna starała się pomagać ubogim, chcemy czynić miłosierdzie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy na Fundusz Miłosierdzia, jaki działa przy naszym Sanktuarium, ale i na zbiórkę organizowaną przez Fundację Misericors, wpłacili swój dar serca. Razem dziś sprawiliśmy ogromną radość 150 osobom, a wierzymy, że w ten sposób także samemu Panu Jezusowi, bo przecież mówił „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili” – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Każdy kto chciałby włączyć się w łagiewnicką akcję wspierania ubogich może wpłacić swój dar serca na Funduszu Miłosierdzia. Inspiracją do jego powstania były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:
PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
ZOBACZ TAKŻE