STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GMINA JABŁONKA DLA OSÓB DOTKNIĘTYCH KRYZYSEM WOJNY

Gmina Jabłonka dla osób dotkniętych kryzysem wojny

26 lutego została podjęta decyzja o współpracy Gminy Jabłonka i Caritas Archidiecezji Krakowskiej na rzecz wspólnych działań na rzecz osób dotkniętych kryzysem wojny na Ukrainie. Inicjatorem akcji był Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak.
W efekcie na początku marca została zorganizowana zbiórka najpotrzebniejszych darów:  żywności, art. chemicznych, środków czystości, ciepłych koców, pościeli. Mieszkańcy przynosili dary do budynku Gminy, a także do 7 remiz OSP: Jabłonka, Chyżne, Orawka,  Podwilk, Lipnica Mała, Zubrzyca Dolna, Zubrzyca Górna. W pomoc w przeprowadzeniu akcji zaangażowali się zarówno pracownicy wszystkich jednostek Gminy, jak i strażacy.

Miejscowa ludność okazała wielką szczodrość serc i pośpieszyła z pomocą  obywatelom Ukrainy, w wyniku czego udało się zebrać prawie 8 ton darów,  które 9 marca tirem zostały dostarczone do Punktu Socjalnego Caritas  Archidiecezji Krakowskiej w Brzegach. Strażacy pomogli nam również w  rozładunku.

Dary za pośrednictwem Punktu Socjalnego Caritas trafią do placówek przyjmujących uchodźców, a także część z nich zostanie wysłana transportem humanitarnym w poza granicę, do miejsc ogarniętych kryzysem wojny.

Źródło: Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE