STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GODZINA DLA PANA

Godzina dla Pana

18 grudnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej zgromadzą się w swoich kościołach parafialnych na adoracji Najświętszego Sakramentu.

W jednym dniu, w tych samych godzinach – od 19:00 do 20:00 – członkowie wspólnot oazowych oraz Domowego Kościoła podejmą modlitwę w intencji Kościoła Archidiecezji Krakowskiej i Ruchu Światło-Życie. Ze względu na pandemię czuwanie odbędzie się w wielu kościołach parafialnych.

– Niech ta modlitwa będzie umocnieniem naszej wiary, jedności we wspólnocie, którą tworzymy. Niech to godzinne czuwanie rozpali w nas na nowo ogień miłości, byśmy umieli służyć sobie nawzajem, bo jak mówił Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki: „Tylko prawdziwa miłość potrafi zaspokoić głód człowieka i tylko w takiej atmosferze człowiek może się rozwijać i być szczęśliwy” – zachęcają ks. Ryszard Gacek oraz ks. Bogdan Sarniak, moderatorzy diecezjalni Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła.

„Godzina dla Pana” to również okazja do dziękczynienia za formację w Ruchu oraz za uczestników, animatorów i moderatorów poszczególnych oaz. Choć obecnie oazowicze mierzą się z ograniczoną możliwością spotkań na żywo, są wdzięczni za łaski, którymi Bóg obdarza ich wspólnoty.

– Czy naprawdę to są takie trudne czasy do dziękowania? Tu przyszły mi do głowy pierwsze zdania wielu listów św. Pawła, które mówią mniej więcej: „Dziękuję wam, że mocno trwacie przy Ewangelii”. A przecież dla chrześcijan to ani trochę nie były dobre czasy, biorąc pod uwagę to, co świat z nimi robił. Możemy więc brać przykład ze św. Pawła i dziękować, ale nie tyle sobie nawzajem, co Panu Bogu. Bo serce musi być przepełnione wdzięcznością, kiedy odkrywamy, że Pan Bóg o nas nie zapomniał, że jest przy nas i w wielu wspólnotach nas wciąż gromadzi – dzieli się animator Mateusz. Dodaje także, że warto być wdzięcznym również za te osoby, które kiedyś tworzyły wspólnoty.

Link do formularza, w którym wspólnoty mogą potwierdzić chęć dołączenia do piątkowego czuwania: tutaj.

Zdj. Oaza Kraków