STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / II DZIEŃ SKUPIENIA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ

II Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

W Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach zakończył się II Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

II Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Podstawową formacją na stopniu diecezjalnym dla Świeckich Pomocników w udzielaniu Komunii Świętej są weekendowe rekolekcje. – Kiedy spojrzymy na ten temat widzimy niejako dwa człony połączone spójnikiem „i”, ale jednak osobno. Z jednej strony mamy posłuszeństwo Bogu, a z drugiej posłuszeństwo Kościołowi. I w złej interpretacji, która coraz częściej powszechnie dochodzi do głosu, posłuszeństwo Kościołowi sprzeciwia się posłuszeństwu Bogu. Tymczasem tym spójnikiem między tymi dwoma wymiarami posłuszeństwa nie jest tylko „i”, ale osobowy Bóg, który jest obecny w swoim Kościele i nieustannie mówi do nas także przez naszych pasterzy. Trzeba patrzeć na Kościół jako Mistyczne Ciało Chrystusa, w którym On sam jest obecny. Nie można oddzielić Boga od Jego Kościoła. Pięknym jest gdy ukazuje się nie tylko księgę Ewangelii, ale jeszcze piękniejszym momentem w życiu człowieka jest moment, w którym człowiek Ewangelię ukazuje własnym życiem – podkreślił ks. Paweł Odziomek podczas konferencji.

Podczas Eucharystii, diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej, ks. Ryszard Kilanowicz, mówił o realnej obecności Pana. – Prawda, a zarazem tajemnica Bożej obecności ,jest fundamentem wiary każdego człowieka. Wy jako Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej macie możliwość fizycznie doświadczać Jezusa, a obecna sytuacja również innym wierzącym daje możliwość dotykania Pana. Jednakże do tego nie wystarczy wzrok i dotyk, czy smak. Potrzeba czegoś więcej, potrzeba zmysłu wiary – zauważył kapłan.

II Dzień Skupienia, w którym uczestniczyło 130 mężczyzn, zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE