STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / III OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RODZIN DZIECI UTRACONYCH

III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

Pod patronatem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego i Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie 6 czerwca odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. W tym roku, z racji pandemii, w wydarzeniu można uczestniczyć również za pośrednictwem Internetu (www.milosierdzie.org oraz na kanale YouTube Sanktuarium Bożego Miłosierdzia). Pielgrzymka rozpocznie się o godzinie 12.00 modlitwą Anioł Pański i Mszą św. pod przewodnictwem bp. Jana Zająca.
Organizatorem Pielgrzymki jest Duszpasterstwo Rodziców po Stracie Dziecka, działające przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Powstało ono z inicjatywy księdza Krzysztofa Wieczorka, a kontynuatorem jego dzieła jest ks. Janusz Kościelniak, który nie tylko duchowo wspiera cierpiących rodziców, ale także towarzyszy im w trudnym czasie żałoby. Kapłan podkreśla, że głównym zadaniem duszpasterstwa jest udzielenie pomocy osieroconym rodzicom. – Skupiamy się na aspekcie religijnym, ale nie zaniedbujemy strony psychologicznej i prawnej – wyjaśnia ks. Kościelniak.

Spotkania duszpasterstwa odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 18.00 i rozpoczynają się od Mszy św., po której następuje Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ważnym momentem modlitwy jest odczytanie imion Dzieci, które zostały zapisane w Księdze Dzieci Utraconych. – Jak wyznają rodzice, jest to dla nich szczególna chwila. Na każdej Mszy św. zapisane dzieci wraz z ich rodzicami otaczane są modlitwą – tłumaczy ks. Kościelniak i dodaje, że przed Eucharystią istnieje możliwość indywidualnej rozmowy z księdzem lub psychologiem oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE