STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / INFORMACJE DOTYCZĄCE MSZY KRZYŻMA

Informacje dotyczące Mszy Krzyżma

Informujemy o zmianie miejsca sprawowania Mszy Krzyżma. Odbędzie się ona w sobotę 12 września 2020 roku o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu.

Kapłanów Archidiecezji Krakowskiej reprezentować będą jedynie księża dziekani oraz wyżsi przełożeni wspólnot zakonnych.

Dzieci i młodzież oraz nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, tradycyjnie towarzyszący z tej okazji swoim duszpasterzom, w tym roku swoją obecność zastąpią duchową jednością i modlitwą w intencji kapłanów.

Oleje poświęcone podczas Mszy Krzyżma będą rozdzielane w tym dniu do godz. 16.00 w kancelarii parafialnej katedry (w budynku Wikarówki, naprzeciwko kas) oraz przez cały następny tydzień, tj. 12-19.09.2020 r. w godz. 10.00 – 16.00. W przypadku, gdy oleje odbiera osoba świecka, powinna posiadać stosowne, pisemne upoważnienie od księdza proboszcza, podbite pieczęcią parafii. Prosimy, aby oleje odbierać w specjalnie do tego przeznaczonych naczyniach i przechowywać w wyróżnionym w zakrystii miejscu. Resztę oleju, która pozostała z ubiegłego roku należy spalić a naczynie dobrze wyczyścić.