STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / INFORMACJE ORGANIZACYJNE DLA WIERNYCH I DUSZPASTERZY PRZED BEATYFIKACJĄ CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO KSIĘDZA MICHAŁA RAPACZA

Informacje organizacyjne dla wiernych i duszpasterzy przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza

W sobotę 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. Publikujemy informacje organizacyjne dla wiernych i duszpasterzy, którzy planują uczestnictwo w uroczystościach.
Informacje dla wiernych

 1. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.
 2. Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się w bazylice o godz. 10.00.
 3. Bezpłatne karty wstępu rozprowadzone będą za pośrednictwem Księży Dziekanów do wszystkich parafii Archidiecezji Krakowskiej. Dotrą również do tych miejsc spoza diecezji, które wcześniej wyraziły chęć uczestnictwa w beatyfikacji.
 4. W czasie uroczystości beatyfikacyjnych funkcjonować będzie podział na 3 sektory: Bazylika, Sektor 0 oraz Błonia.
 5. Błonia przed bazylikąbędą sektorem otwartym, gdzie obowiązywać będzie wstęp bez ograniczeń.
 6. Na błoniach obok bazyliki zostaną ustawione dwa telebimy, na których będzie transmitowana Msza św.
 7. Sektor 0 znajdować będzie się przed wejściem głównym do bazyliki.
 8. Możliwość wejścia do bazyliki Bożego Miłosierdzia oraz do sektora 0 będzie od godz. 9.00 do godz. 10.00. Po tej godzinie skorzystać można będzie jedynie z sektorana błoniach przed świątynią.
 9. Parkingi dostępne będą przy ul. Tadeusza Motarskiego, a także przy Sanktuarium św. Jana Pawła II.
 10. Dojście na błonia będzie możliwe od parkingu przy ul. Tadeusza Motarskiego aleją Adolfa Hyły, a także przez Most Miłosierdzia od Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz od stacji PKP przez dziedziniec klasztorny.
 11. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty będzie w konfesjonałach na terenie zadaszonym przed bazyliką dolną.

Informacje dla kapłanów

 1. Miejsce przygotowania Księży do liturgii: aula św. Jana Pawła II obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia.
 2. Prosimy o zabranie swoich alb i stuł. Księży Archidiecezji Krakowskiej prosimy, aby były to stuły przygotowane z okazji Kongresu Eucharystycznego.
 3. Księża ubrani w szaty liturgiczne proszeni są o zajmowanie miejsc przeznaczonych dla koncelebransów w bazylice wskazanych przez porządkowych.
 4. Komunia święta dla koncelebransów będzie podana przez diakonów w sektorach zajmowanych przez Księży podczas liturgii.
 5. Dla usprawnienia i dobrego przeżycia uroczystości prosimy o stosowanie się do wskazań wszelkich służb porządkowych.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

ZOBACZ TAKŻE