STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / INFORMACJE ORGANIZACYJNE DOTYCZĄCE CENTRALNEJ PROCESJI BOŻEGO CIAŁA W KRAKOWIE

Informacje organizacyjne dotyczące centralnej procesji Bożego Ciała w Krakowie

Uroczystości Bożego Ciała rozpoczną się o godz. 9.00 przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską. Prosimy, aby podczas Mszy świętej wszyscy uczestnicy zachowali obowiązujące przepisy sanitarne, tzn. mieli zakryte usta i nos oraz utrzymali bezpieczny dystans społeczny.

Bezpośrednio po Mszy świętej Traktem Królewskim wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Należy pamiętać, by również w czasie jej trwania przestrzegać wyżej wymienionych reguł. Dla bezpieczeństwa prosimy, aby w procesji zachować większe odstępy między poszczególnymi grupami wiernych reprezentującymi: zgromadzenia zakonne, bractwa, stowarzyszenia, asysty procesyjne, wspólnoty parafialne, wojsko, ludzi nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie oraz młodzież.

Planując uczestnictwo w procesji, należy zwrócić uwagę na stan swojego zdrowia. W przypadku występowania objawów chorobowych, w szczególności gorączki (37,5°C), zaleca się pozostanie w domu. Przypominamy również o zachowaniu higieny rąk oraz unikaniu dotykania twarzy i oczu.