STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / INTERNETOWA EWANGELIZACJA #TENWKTÓRYM O KOMUNIKACJI W RELACJACH MIĘDZYLUDZKICH

Internetowa ewangelizacja #TenWKtórym o komunikacji w relacjach międzyludzkich

Internetowa ewangelizacja #TenWKtórym o komunikacji w relacjach międzyludzkich

Już dziś wieczorem odbędzie się kolejna odsłona cyklu internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym. Tym razem Marta i Marek Babik poruszą kwestie związane z porozumiewaniem się w związku i skutecznym kłóceniem się.

Wtorkowe internetowe spotkanie w ramach cyklu, w którym autorzy książek odpowiadają na żywo na nurtujące pytania dotyczące wiary czy codzienności, poprowadzi dwóch prelegentów – Marta i Marek Babik. Są oni małżeństwem z 25-letnim stażem. Mają czwórkę dzieci, a na co dzień pracują z narzeczonymi nad jakością kłótni i sporów.

– Wiele par ma dziś duży problem z porozumiewaniem się. Nasi goście podpowiedzą jak radzić sobie w sytuacjach, kiedy między małżonkami pojawiają się różnice zdań, jak kłócić się z sensem i jak ze sobą rozmawiać, aby do drugiej osoby dotarł właściwy komunikat – opisuje Paulina Smoroń, współorganizator wydarzenia.

Konferencja „#TenWKtórym… nie będziemy się kłócić” rozpocznie się 4 września o godz. 20.00 na Facebookowym profilu “Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański”. Są na nią zaproszeni zarówno ci, którzy w związku są już od wielu lat i niejedną kłótnię mają już za sobą, ci, którzy dopiero zaczynają wspólną podróż i chcą uniknąć niepotrzebnych małżeńskich sprzeczek, jak również ci, którzy dopiero rozeznają swoje powołanie i pragną już teraz zadbać o odpowiednią podstawę do budowania trwałego związku.

Szczegóły spotkania oraz formularz zapisu można znaleźć na stronie www.tenwktorym.pl/niebedziemysieklocic. W czasie transmisji na żywo widzowie będą mogli zadawać nurtujące ich pytania związane z prawidłowym budowaniem relacji i komunikacją w związku.

Inicjatywę #TenWKtórym organizują dwie chrześcijańskie księgarnie – Tolle.pl i Gloria24.pl. Akcja to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, którzy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa życie.

Ostatnią odsłonę cyklu z udziałem Jacka Pulikowskiego – autora wielu konferencji i książek, od lat angażującego się w działalność duszpasterską dotyczącą rodzin – obejrzało w mediach społecznościowych ponad 13 tys. osób.

 

KAI, luk / Kraków

ZOBACZ TAKŻE