STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “ISKRA ADWENTOWA”

“Iskra Adwentowa”

Do 27 listopada trwają w internecie zapisy na spotkania Iskry Adwentowej. To forma rekolekcji organizowanych pod patronatem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego oraz Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”.

– Każdy ogień rozpoczyna się od Iskry. Niech ten adwent będzie okazją do podjęcia pierwszego kroku, by płomień wiary naprawdę w nas zapłonął, a nie tlił się zmierzając ku wypaleniu – piszą organizatorzy wydarzenia. – Coraz trudniej jest ci żyć w zgodzie ze swoją katolicką tożsamością? Czujesz, że Kościół to Twój dom, ale nie zawsze potrafisz sobie odpowiedzieć na pytanie „dlaczego”? Chciałbyś ugruntować swoją wiedzę dotyczącą wiary? – pytają.

Organizatorzy rekolekcji przedstawiają się jako niewielka grupa świeckich, którzy sami zadawali sobie podobne pytania i dlatego chcą w adwencie „odświeżyć, a być może odkryć, piękno wiary katolickiej”. Proponują cztery spotkania, w trakcie których uczestnicy przyjrzą się temu, co Kościół uczy w oparciu o Pismo Święte, i zastanowią się, jak to powinno wpływać na ich życie. – W przekrojowy sposób poznamy korzenie naszej wiary, a także jej owoce – wszystko po to, żeby na nowo tej wiary posmakować, dokopać się do jej esencji i odkryć w sobie radość z jej wyznawania – zapowiadają.

Rekolekcje skierowane są do studentów i młodych dorosłych z Krakowa. Spotkania będą prowadzone przez świeckich katechistów w grupach kilkuosobowych i będą miały charakter formacyjno-rekolekcyjny. Będą się odbywać raz w tygodniu podczas adwentu. Z racji bieżącej sytuacji epidemiologicznej odbędą się online.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.