STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KAROL WOJTYŁA W RYTMIE HIP-HOPU

Karol Wojtyła w rytmie hip-hopu

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zakończyło realizację projektu "Świat jest teatrem niekończących się zmagań". Projekt został zrealizowany w ramach programu "Kultura Dostępna". Efektem cyklu warsztatów teatralno - muzycznych prowadzonych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wielkich Drogach, jest widowisko "Przeźroczysty".

Karol Wojtyła w rytmie hip-hopu

W czasie warsztatów chłopcy z Ośrodka Wychowawczego podzieleni zostali na dwie grupy – jedna z nich opracowała utwory muzyczne, druga grupa – pracowała nad wizualizacjami. W widowisku, które można obejrzeć w wersji online na kanale YouTube Muzeum (link dostępny tutaj) , udział wzięli również aktorzy teatru “Exit” na co dzień zmagający się z różnymi niepełnosprawnościami. Uczestnicy projektu przez poezję Karola Wojtyły oraz utwory w rytmie hip hopowym pokazali drogę życia Karola Wojtyły. Reżyserem jestł Maciej Sikorski związany z teatrem “Exit” oraz Fundacja Budzenie Pasji.

Partnerami projektu są: Fundacja Budzenie Pasji, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wielkich Drogach, Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika Kraków oraz Music Art Krzysztof Odrobina.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE